Com ja és habitual en els campionats TTI, es va tornar a celebrar el campionat de dobles TTI, un campionat que reuneix els jugadors que participen a la lliga TTI cada any. Aquesta vegada es va celebrar el passat dissabte 3 de febrer de 2018, al pavelló municipal de Moià, al Moianès, i hi van participar un total de 17 parelles.

Fotografia del pavelló de Moià en la fase de les primeres eliminatòries

La parella del TT Sant Vicenç-Borgonyà formada per Joaquim Azcón i Juanjo Cortés es va imposar per 3 a 1 a Lluís Burgaya i David López també del TT Sant Vicenç-Borgonyà.
En tercera posició van quedar Miquel Guti i Jordi Fogueras del TT Sant Hilari al imposar-se a la jove parella formada per Sergi Huguet i Sergi Pérez, del Club Tennis Taula Sant Quirze Safaja.

Fotografia de podi dels finalistes del campionat

Volem agraïr als col·laboradors en aquest campionat, al club de Tennis Taula Moianès, per la seva amabilitat i la seva col·laboració per ajudar a l’organització perquè és pogués celebrar un any més aquest torneig.

També volem agraïr a tots els participants que van competir al campionat la seva participació i esperem que poguem anar celebrant aquest torneig tant consolidat a la competició Intercomarcal durant molts anys més. Moltes gràcies a tots!
Properament penjarem el rànquing TTI actualitzat.

Classificació general:
1r. Joaquim Azcón – Juanjo Cortés (TT Sant Vicenç-Borgonyà)
2n. Lluís Burgaya – David López (TT Sant Vicenç-Borgonyà)
3r. Jordi Fogueras – Miquel Gutierrez (CTT Sant Hilari)
4t. Sergi Huguet – Sergi Pérez (CTT Sant Quirze Safaja)
5è. Jordi Forcada – Jaume Cunill (TT Mont-rodon)
5è. Amador Garrell – Sergio Martínez (CTT Sant Quirze Safaja)
5è. Eduard Morató – Alex Timoner (TT Sant Vicenç-Borgonyà)
5è. Jofre Ferrer – Jordi Ferrer (CTT Moianès)
9è. Edgar Venegas – Arnau Miarons (Girbau Vic TT)
10è. Jordi Solà – Alberto Nieto (Sant Quirze TTC)
11è. Josep Campderrós – Eric Canosa (CTT Arbúcies)
11è. Dani Tura – Toni Sieso (CTT Arbúcies)
11è. Josep Pladevall – Oriol Camps (CTT Moianès)
11è. Josep Badó – Aleix Surroca (CTT Moianès)
11è. Oriol Terradellas – Joan Picanyol (CTT Moianès)
11è. Quim Portet – Quim Portet Jr. (TT Sant Vicenç-Borgonyà)
11è. Josep Lluís Roger – David Roger (CTT Sant Quirze Safaja)

Anuncis